Wypożyczalnia przyczep – co warto wiedzieć przed jej wyborem?

wypozyczenie przyczepy

Przyczepa to coś, co przydaje się w wielu przypadkach. Mimo wszystko musimy ją wykorzystać kilka razy w roku na przykład przy przeprowadzce, dlatego nie opłaca się jej kupować. Poza tym większość osób nie ma gdzie jej przechowywać. Najlepszym rozwiązaniem będzie po prostu jednorazowe wynajęcie. Warto wiedzieć jednak o kilku sprawach, zanim się na to zdecydujemy.

Co warto wiedzieć na temat wypożyczalni przyczep?

Oczywiście przy wynajmowaniu przyczepy należy sporządzić umowę w dwóch kopiach, która będzie dokumentem potwierdzającym transakcję oraz określającym warunki. Dane potrzebne do umowy to imię, nazwisko i adres zameldowania. Warto również mieć przy sobie dowód osobisty oraz prawo jazdy. Na umowie znajdują się też dane dotyczące przyczepki takie jak numer rejestracyjny i jej rodzaj, a także dane firmy wypożyczającej.

Procedura wynajmu przyczepy nie jest zbyt skomplikowana. Na początku powinniśmy określić czas, na jaki chcemy wypożyczyć przyczepę. Wypożyczalnia przyczep wpisuje go w umowę, jednak po uzgodnieniu, czas ten może zostać wydłużony. Określana jest także stawka dobowa za wypożyczenie, wysokość zwrotnej kaucji, jak również kwota będzie stanowić pokrycie za ewentualne szkody, które mogą wystąpić w związku z niewłaściwym użytkowaniem.

Co w przypadku zniszczenia lub zwlekania z oddaniem wypożyczonej przyczepy?

Najemca przy podpisywaniu umowy zobowiązuje się do dostarczenia przyczepy w określonym wcześniej terminie w stanie sprzed wynajmu. Jeśli doszło do zabrudzenia, jest on zobowiązany do czyszczenia lub do uiszczenia opłaty za czyszczenie. Powinniśmy wiedzieć, że jeśli zwlekamy z oddaniem przyczepy lub plandeki w Gdańsku, musimy liczyć się z tym, że zostaniemy obciążeni karą umowną, która wynosi 200% podstawowej stawki brutto za każdy dzień przetrzymywania danego sprzętu.

Najemca powinien respektować umowę, którą wcześniej zawarł z wypożyczalnią. Umowa stanowi podstawę do ewentualnego dochodzenia praw wynikających z wynajmu. Wypożyczenie takiej przyczepy jest idealną opcją, kiedy musimy przewieźć coś sporadycznie lub jednorazowo. Opłaca się to znacznie bardziej niż zakup przyczepki, która z reguły jest droga.

Dodaj komentarz