Prostowanie felg – co to takiego?

prostowanie felg samochodowych

Prostowanie felg samochodowych to naprawa tych elementów, które z różnych powodów mogły ulec odkształceniu. Najczęściej felgi będą wykrzywione, wgniecione lub posiadać będą jeszcze inne deformacje. Najczęściej jest to wynik uderzenia o krawężnik lub wjechanie w dziurę w drodze.

Co jest kluczowe w procesie prostowania felg?

Gdy chodzi o takie naprawy, to kluczowe w tym procesie będzie, najogólniej rzecz biorąc przywrócenie pierwotnego kształtu tego elementu, który zagwarantuje bezpieczne i prawidłowe prowadzenie pojazdu. Na wstępie specjalista zajmujący się takimi usługami musi dokonać oceny uszkodzeń. Doświadczony mechanik, który realizuje prostowanie felg w Warszawie albo w innym mieście, musi dokładnie sprawdzić, jakie deformacje występują i czy są to poważne uszkodzenia. W kolejnym etapie zrealizowany musi być demontaż opony. Wtedy dopiero zagwarantowany jest swobodny dostęp do uszkodzonej części.

Wykorzystywane są także różne metody prostowania felg. To może być prostowanie mechaniczne, podczas którego mechanik używać będzie specjalistycznych narzędzi takich jak dłuta i młotki. Stosuje się tu precyzyjne uderzenia. Muszą być starannie wymierzone, aby zlikwidować deformację. Poza tym stosuje się także prostowanie hydrauliczne, z wykorzystaniem pras hydraulicznych albo tłoków. Wywierają one równomierne naciski na uszkodzoną część felgi, powoli przywracając jej pierwotny kształt.

Co się dzieje po na prostowaniu felgi?

Po zrealizowaniu takich napraw felga musi być wyważona. Wykorzystuje się tu maszynę wyważającą, która będzie sprawdzać, czy masa jest równomiernie rozłożona. To bardzo ważny proces, ponieważ nieprawidłowe wyważenie może skutkować występowaniem drgań podczas jazdy.

Aby mieć absolutną pewność, że usługi takie jak prostowanie felg albo naprawa opon w Warszawie na Wilanowie będą zrealizowane wzorcowo, dobrze jest także wcześniej zweryfikować tego typu oferty poprzez szczegółowe rozmowy z wykonawcami. Firmy takie powinny zatrudniać doświadczonych fachowców, którzy muszą dysponować odpowiednimi narzędziami, ale także certyfikatami jakości.

Dodaj komentarz