Na czym polega blacharstwo samochodowe?

blacharstwo samochodowe

Pojazdy samochodowe podczas użytkowania niszczą się i ulegają różnym uszkodzeniom. Co pewien czas niezbędne są wizyty w warsztacie, gdzie można dokonać przeglądu, a na jego podstawie wykryć i naprawić znalezione usterki. Część polega na widocznych lub mniej widocznych uszkodzeniach karoserii auta.

Kiedy potrzebne są usługi blacharskie?

Z tego rodzaju problemami doskonale radzi sobie blacharstwo samochodowe w Gdańsku. W warsztatach można spotkać blacharzy, którzy wykonują wszelkie naprawy związane z uszkodzeniami karoserii. Mogą dokonać reperacji karoserii na większości powierzchni lub pozbyć się drobniejszych usterek, w grę wchodzi również wymiana.

Z blacharstwem powszechnie kojarzy się tzw. „klepanie”. Niekiedy wgniecenie w karoserii nie kończy się wymianą całości, ale można je „wyklepać” przez co ta część pełni w dalszym ciągu swoją funkcję. Fachowo wykonana naprawa tego typu pozwala w dalszym ciągu poruszać się pojazdem, niekiedy nawet nie widać dużej różnicy.

Blacharstwo samochodowe – gdzie zlecić usługę?

Usługi ręczne i mechaniczne z zakresu blacharstwa świadczy m.in. Warsztat samochodowy Piechnik. Ręczne naprawy dotyczą przeważnie niewielkich uszkodzeń, do których dochodzi w wyniku lekkiej stłuczki lub gdy problem nie jest poważny (dotyczy gładkiej powierzchni). Możliwe są też naprawy mechaniczne – blacharz posługuje się np. zgrzewarką.

Naprawy wykonywane w warsztacie prowadzą do uzyskania zadowalających efektów. Blacharz samochodowy ocenia, w jaki sposób będzie musiał pracować, by doprowadzić uszkodzony pojazd do jak najlepszego stanu. Poza własną wiedzą ma do dyspozycji urządzenia. Wspomniane wcześniej zgrzewarki pozwalają wykorzystać wpływ wysokiej temperatury do łatwiejszego formowania blachy.

Nowoczesne usługi blacharskie

Zapotrzebowanie na usługi blacharskie kieruje klienta najczęściej do warsztatu samochodowego, ale też do stacji obsługi lub serwisu powiązanego z marką samochodu. Często też blacharz przejmuje auto powypadkowe, pracując w najbliższym punkcie naprawczym od miejsca zdarzenia.

Podsumowując, dzięki dostępności usług blacharskich możliwa jest naprawa np. zniszczonej podczas stłuczki karoserii. Blacharze mogą pracować za pomocą ręcznych narzędzi lub urządzeń mechanicznych. 

Dodaj komentarz