Czym się różni mycie detailingowe od zwykłego? 

dbanie o samochod

Dbanie o samochód bywa wymagające. Jednak inwestując regularnie w jego wygląd, można uniknąć kosztownych serwisów czy znaczącej utraty na wartości. Z tego powodu warto zastanowić się na przykład nad korzystaniem z usługi mycia detailingowego, które pozwala uzyskać satysfakcjonujące efekty, a jednocześnie często jest dostępne w korzystnej cenie. Na czym polega i czym się różni od tradycyjnego mycia samochodu?

Na czym polega mycie detailingowe? 

Na początku warto omówić pokrótce, na czym właściwie polega usługa mycia detailingowego i jakie czynności wchodzą w jej zakres. Otóż prace składają się z wielu etapów. Mycie karoserii odbywa się przy pomocy profesjonalnych kosmetyków. Należy również podkreślić, że preparaty są całkowicie bezpieczne dla lakieru. Co ciekawe, około 90% defektów karoserii powstaje właśnie na skutek nieprawidłowego czyszczenia, dlatego mycie detailingowe zlecone specjalistom często okazuje się o wiele lepszym rozwiązaniem.

Do osuszania z kolei wykorzystywane są specjalistyczne bezdotykowe maszyny nadmuchowe, które generują ciepłe i przefiltrowane powietrze. Zakres mycia detailingowego może być różny, jednak zwykle usługa składa się z kilku etapów:

  • mycia pianą aktywną o neutralnym pH,
  • precyzyjnego mycia felg,
  • czyszczenia opon,
  • mycia SPA z szamponem o neutralnym pH,
  • osuszania sprężonym powietrzem i delikatnym ręcznikiem,
  • osuszania wnęk drzwi i klapy bagażnika,
  • nałożenia dressingu na opony,
  • mycia szyb,
  • kosmetyki auta.

Jaka jest różnica pomiędzy myciem detailingowym i zwykłym? 

Wiemy już, na czym polega mycie detailingowe. Kierowcom często wydaje się, że korzystanie z tradycyjnej myjni jest wystarczające. Rzeczywiście dzięki niemu można otrzymać satysfakcjonujące efekty, jednak są krótkotrwałe. Mycie detailingowe pozwala na utrzymanie trwalszych efektów. O to, jakie są inne różnice pomiędzy tymi dwiema usługami, zapytaliśmy specjalistę z serwisu samochodowego w Warszawie Real Auto, który wytłumaczył:

– Tradycyjne mycie samochodu jest dobrym rozwiązaniem, jeżeli chodzi o bieżące potrzeby. Jednak co jakiś czas warto zainwestować w dogłębną kurację odświeżającą, która pozwoli odzyskać autu dawny blask. Mycie detailingowe polega na zastosowaniu profesjonalnych preparatów ochronnych i konserwujących. Ponadto odpowiednio zabezpieczony jest łatwiejszy w pielęgnacji. Najczęściej zdarza się tak, że zabrudzone elementy wystarczy spłukać wodą.

Podsumowując, mycie detailingowe to usługa, która różni się od tradycyjnego przede wszystkim zastosowanymi środkami oraz trwałością.

Dodaj komentarz