Czy można usunąć wgniecenie w samochodzie bez lakierowania? 

usuwanie wgniecenia w samochodzie

Usuwanie wgnieceń w samochodzie to niemałe wyzwanie. Skutki gradobicia, wandalizmu albo wypadków komunikacyjnych bywają naprawdę trudne do zniwelowania. Niektórzy decydują się na zastosowanie tradycyjnej metody szpachlowania i lakierowania. Warto jednak wiedzieć, że można skorzystać również z innych rozwiązań, które pozwalają na uzyskanie lepszych efektów. Mowa tutaj przede wszystkim o usuwaniu wgnieceń bez lakierowania. Jak to zrobić?

Na czym polega wyciąganie wgnieceń metodą PDR? 

Uszkodzenia karoserii pojazdu nie muszą oznaczać znaczącego spadku wartości. Wystarczy wykorzystywać odpowiednie sposoby na ich naprawę. O to, w jaki sposób można usunąć wgniecenia z samochodu, zapytaliśmy specjalistę z serwisu zajmującego się usuwaniem wgnieceń w Warszawie Real Auto Service Studio, który wyjaśnił:

– Usuwanie wgnieceń z karoserii bez lakierowania to metoda, która coraz bardziej zyskuje na popularności. Mowa tutaj o Paintless Dent Repair, czyli zabiegu, który częściej jest określany jako PDR. Polega na wypychaniu albo wyciąganiu wgnieceń przy pomocy łyżek lub hebli. W efekcie karoseria zostaje wyprostowana, a serwis nie kończy się lakierowaniem, co ma miejsce w przypadku wyboru tradycyjnych rozwiązań.

Dlaczego warto zdecydować się na usuwanie wgnieceń bez lakierowania? 

Kierowcy, których samochody zostały uszkodzone na skutek aktu wandalizmu czy niesprzyjających warunków atmosferycznych, nierzadko zastanawiają się, jaka metoda naprawy będzie najlepsza. Wybór powinien być uzależniony przede wszystkim od ilości i wielkości uszkodzeń. Jednak usuwanie wgnieceń metodą PDR nie bez powodu stale zyskuje na popularności. Właściciele pojazdów nierzadko wybierają taką formę naprawy przede wszystkim z uwagi na to, że jest bezinwazyjna – stosując ją, auto nie traci na wartości rynkowej, czego nie można powiedzieć o tradycyjnych technikach, na przykład o szpachlowaniu z lakierowaniem.

Chodzi tutaj przede wszystkim o to, że oryginalna powłoka oraz kolorystyka zostają zachowane. Kolejną kwestią jest stosunkowo niedługi czas naprawy pojazdu. Jeżeli uszkodzenia nie są zbyt rozległe, to wystarczy jeden dzień roboczy, aby się ich pozbyć.  Warto również zwrócić uwagę na to, że wypychanie wgnieceń tą metodą jest możliwe przy zastosowaniu specjalistycznych narzędzi, czyli drutów PDR, co pozwala na precyzyjne wyrównanie blachy. Aby otrzymać satysfakcjonujący efekt, należy zlecić usługę w profesjonalnym warsztacie samochodowym, który dysponuje odpowiednimi narzędziami, a do tego zatrudnia doświadczonych specjalistów.

Dodaj komentarz