Szlifowanie betonu – czym należy je wykonać?

szlifowanie betonu

Szlifowanie betonu jest konieczne, zanim na podłodze zostaną ułożone płytki, terakota, parkiet czy inna warstwa wykończeniowa podłogi. Jest to zabieg, który wykonuje się nie tylko w nowopowstających domach jednorodzinnych, ale również w halach magazynowych czy budynkach użyteczności publicznej. Szlifowanie betonu jest bardzo ważne i aby zostało wykonane odpowiednio, niezbędny jest wybór odpowiedniej szlifierki.

Po co odbywa się szlifowanie betonu?

Szlifowanie betonu to szlifowanie betonowej wylewki, której głównym zadaniem jest poziomowanie podłogi. Głównym celem szlifowania betonu jest nadanie mu gładkiej powierzchni. Dzięki temu zabiegowi wyrównuje się ją i usuwana z niej luźne cząsteczki czy mleczko cementowe. Usunięcie wszelkich zanieczyszczeń, które powstały w trakcie budowy, ma duże znaczenie dla późniejszych prac wykończeniowych.

Szlifowanie betonu to mechaniczne usunięcie wierzchniej warstwy. Wykonywane jest do momentu, aż wszelkie niepożądane elementy zostaną usunięte. W trakcie szlifowania wszelkie zarysowania, zabrudzenia i nierówności zostają zniwelowane. W efekcie powierzchni staje się gładka i błyszcząca. Szlifowanie posadzki możemy przeprowadzić za pomocą metod ręcznych oraz maszynowo. Wybierając metodę należy się kierować przede wszystkim wielkością powierzchni oraz rodzajem podłoża.

Czym wykonać szlifowanie betonu?

Szlifowanie i cięcie betonu w Częstochowie powinno odbywać się przez profesjonalną ekipę, która dysponuje odpowiednim sprzętem. Najczęściej do tej czynności używa się specjalistycznych maszyn, zwanych szlifierkami. Wykorzystywane są także odpowiednie segmenty diamentowe. To metoda, która świetnie sprawdza się w przypadku dużych powierzchni przemysłowych. Pozwala na szybkie i sprawne usunięcie wszelkich luźnych elementów, a także zarysowań czy ubytków. Za pomocą szlifierek można szlifować jedynie powierzchnie poziome. Do powierzchni pionowych, należy użyć szlifierek ręcznych. Wybór odpowiedniej maszyny zależy od wielkości powierzchni, ale też od dostępu do zasilania elektrycznego na placu budowy.

Dodaj komentarz