Smartfony z gestami i możliwościami

technologia

Smartfony z serii moto g7 wyróżnia nie tylko wysoka jakość wykonania, długi czas pracy po jednym naładowaniu, świetne aparaty, duże i przejrzyste wyświetlacze o proporcjach 19:9 czy znakomita optymalizacja z czystym, zawsze aktualnym oraz wolnym od zbędnych aplikacji system operacyjnym Android Pie na czele. To także wyjątkowe i kultowe już Moto Ulepszenia. Autorskie rozwiązanie marki Motorola w znacznej mierze ułatwia i uprzyjemnia korzystanie z telefonu. Przyjrzyjmy się zatem bliżej zestawieniu tych gestów i dodatkowych możliwości.

Steruj telefonem za pomocą prostych gestów

Odblokowywanie smartfonu nigdy nie było tak proste. Wystarczy, że uniesiesz telefon, spojrzysz w kierunku wyświetlacza, aby telefon automatycznie rozpoznał twoją twarz i odblokował się. Gotowe – moto g7 została odblokowana.

Do sterowania multimediami nie potrzebujesz już włączania ekranu. Ścieżki dźwiękowe zmienisz za pomocą przycisków głośności. W celu przejścia do następnego utworu, naciśnij i przytrzymaj przycisk zwiększania głośności. Jeśli chcesz wrócić do poprzedniego utworu, naciśnij i przytrzymaj przycisk zmniejszania głośności. Poziom głośności wyregulujesz poprzez krótkie wciskanie przycisków zwiększania lub zmniejszania.

Intuicyjna obsługa oraz swobodne poruszanie się po menu w smartfonach z linii moto g7 to jedna z największych zalet całej serii. Menu jest przejrzyste, a najważniejsze aplikacje oraz funkcje zawsze pod ręką. Motorola postanowiła jednak jeszcze tę nawigację po smartfonie ułatwić. Tym sposobem wprowadziła opcję sterowania smartfonami moto g7 za pomocą jednego przycisku. Nadal mamy do wyboru trzy klasyczne przyciski wirtualne, ale użytkownik w każdej chwili może przełączyć się na jeden. Jak to działa? Przesuwając palcem po przycisku w prawo przejdziesz do poprzedniej aplikacji. Wykonując ten sam ruch palcem, tyle że w lewo wrócisz do ostatnio przeglądanego miejsca. Ruch w górę pozwoli zobaczyć aktualne aplikacje, natomiast przytrzymanie przycisku uruchomi asystenta Google. Przy każdym z gestów jest możliwość włączenia/wyłączenia wibracji.

Przekątne ekranów w smartfonach z roku na rok są coraz większe, co sprawia, że obsługa telefonu jedną ręką może sprawiać trudności ludziom z małymi dłońmi. Dzięki funkcji zmniejszenia ekranu w Akcjach gestów Moto, jednym prostym ruchem palca rozmiar ekranu się zmniejszy. Przesunięcie palcem następuje od środka w stronę lewego lub prawego dolnego rogu. Wyjście z tego trybu jest możliwe m.in. po dotknięciu dowolnego miejsca na zamazanym obszarze lub wyłączeniu ekranu.

Zoptymalizuj sposób interakcji z wyświetlaczem

Wyświetlacz Moto pokaże wszystkie istotne dla użytkownika informacje w powiadomieniach na zablokowanym ekranie. Dzięki temu rozwiązaniu nie będziesz musiał specjalnie odblokowywać telefonu, żeby sprawdzić powiadomienie. Ponadto aby aktywować podgląd notyfikacji wystarczy, że zbliżysz dłoń do smartfonu. Funkcja pozwala wydłużyć czas pracy baterii na jednym ładowaniu. Jeśli nie chcesz, by podczas przeglądania treści wyświetlanych na smartfonie ekran zgasł możesz aktywować tryb „Uważnego Ekranu”. Ten tryb zapewnia, że ekran nie zostanie przyciemniony ani uśpiony, dopóki na niego patrzysz.

Poznaj nową rodzinę z wyjątkowymi gestami

Seria Motorola moto g7 to zupełnie nowe spojrzenie na świat. Wśród członków rodziny moto g7 znalazły się urządzenia moto g7 play, moto g7 power, moto g7 oraz moto 7 plus. Każdy ze smartfonów wyróżnia się funkcjami, które mają dla użytkowników znaczenie. Moto g7 play to telefon wyposażony w wydajne podzespoły z procesorem Snapdragon serii 6xx, który zapewnia brak spowolnień w codziennym użytkowaniu. Moto g7 power to urządzenie z niespotykaną pojemnością baterii – 5000 mAh, zapewniającą pracę z dala od gniazda elektrycznego do nawet 60 godzin nieprzerwanie. Moto g7 ma piękny i bezramkowy 6,2 calowy ekran o rozdzielczości Full HD+, co oznacza jeszcze lepsze wrażenia z przeglądania treści czy oglądania filmów oraz zdjęć. Najwyższy w serii moto g7 z plusem zapewnia idealne zdjęcia w każdym świetle. Optyczna stabilizacja obrazu (OIS) zadba o ostre jak brzytwa fotografie.

Dodaj komentarz