Ricoh Theta V w sprzedaży w Polsce

zdjęcia i filmy

Najnowsza generacja sferycznego aparatu z serii Theta – model V jest już dostępna w Polsce. Theta V nagrywa filmy 360° oraz pozwala na sferyczny live streaming w jakości 4K a także robienie zdjęć w rozdzielczości 14MP. Nagrania i fotografie mogą być udostępniane w popularnych serwisach społecznościowych: na Facebooku, LINE, theta360.com, Instagramie oraz Google Maps a filmy na YouTube.

Zdjęcia można również wykorzystać do przygotowania wirtualnych spacerów w intuicyjnym edytorze EVRYPLACE. Przygotowane w ten sposób materiały można następnie udostępniać poprzez link i przeglądać na komputerze, tablecie lub smartfonie bez konieczności instalowania dodatkowego oprogramowania.

Bezpłatne aplikacje do edycji zdjęć i filmów

Aplikacje THETA+ i THETA+ Video pozwalają zmienić widok zdjęcia i filmu, zastosować filtry, wstawić tekst lub naklejkę oraz dokonać korekty obrazu. Do nagranych filmów można dodać wybraną muzykę i zredukować niechciane szumy powstałe w trakcie kręcenia. Zdjęcia sferyczne mogą zostać przekonwertowane do jednego z czterech dostępnych formatów widoku.

  • Mała planeta w tej opcji osoby oraz obiekty wydają się stać na małej kuli ziemskiej.
  • Lustrzana kula – w tym formacie obraz wydaje się pokrywać powierzchnię lustrzanej kuli.
  • Płaski – ten tryb wyświetla panoramę w trybie equirectangular a obrazy są widoczne jak mapa świata rozłożona na płaskiej powierzchni.
  • Prosty – podobnie jak w przypadku Płaskiego, zdjęcia rzutowane są na płaską powierzchnię a widok zostaje rozciągnięty na kierunku promieniowym – od centrum obrazu do jego brzegów.

Dodaj komentarz