Najbardziej zaawansowany aparat fotograficzny w historii Motoroli z technologią

aparat

W zeszłym miesiącu Motorola wprowadziła do oferty smartfon z najbardziej zaawansowanym systemem aparatów fotograficznych w swojej wieloletniej historii. Smartfon, który niezależnie od pory dnia umożliwia robienie zdjęć o zachwycającej wyrazistości z wiernie odwzorowanymi kolorami.

Technologia Quad Pixel

Motorolę one vision wyposażono w aparat z technologią Quad Pixel. Za nazwę odpowiadają członkowie zespołu badawczo-rozwojowego Motoroli. Zależało im bowiem na zastąpieniu technicznego określenia pixel binning terminem, który w przystępny sposób wyjaśniałby zalety tej technologii.

Technologia Quad Pixel łączy cztery piksele w jeden duży piksel 1,6 μm, co ma decydujące znaczenie dla robienia wyraźnych zdjęć, szczególnie przy słabym oświetleniu. W połączeniu z optyczną stabilizacją obrazu (OIS) oznacza to, że zdjęcia robione w nocy nie są ziarniste i niewyraźne.

Zasadnicze znaczenie ma tutaj matryca 48 MP – większa o około 28% od matryc wielu dostępnych obecnie na rynku flagowych smartfonów. Dzięki technologii Quad Pixel 48-megapikselowa matryca jest czterokrotnie bardziej wyczulona na światło. Jakie są tego efekty? Ostre i znaczenie lepszej jakości zdjęcia o rozdzielczości 12 MP uzyskane nawet w słabych warunkach oświetleniowych.

Selfie gotowe do pokazania światu

Technologię Quad Pixel zastosowano również w przednim aparacie, którego matryca ma rozdzielczość 25 MP. Aparat umożliwia dobieranie wielkości pikseli odpowiednio do sytuacji, dlatego fotografie, które otrzymuje użytkownik są wysokiej jakości.

Dodaj komentarz