Szybkie i dokładne malowanie proszkowe. Poznaj jego zalety

malowanie proszkowe

Dzięki sprawnej realizacji zamówień dotyczących malowania proszkowego, bez żadnego problemu udekorujemy powierzchnię oraz zabezpieczymy ją przed działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych, a także korozji. Malowanie proszkowe to szybsza, dokładniejsza i bardziej korzystna cenowo alternatywa dla metody tradycyjnej, która w przypadku dużych powierzchni po prostu nie jest opłacalna.

Budowa oraz wyposażenie hali stalowej, wznoszenie centrum logistycznego czy obiektu handlowo-usługowego, w tych właśnie miejscach będziemy musieli wykorzystać całkiem duże ilości stali. Jest ona przede wszystkim wykorzystywana do wznoszenia konstrukcji oraz budowy dachów. Im więcej stali, tym konstrukcja bardziej stabilna oraz oczywiście bardziej odporna na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Wykorzystanie do budowy stali ściśle związane jest z koniecznością jej zabezpieczenia przed korozją. Do tego stosuje się specjalne farby. Najczęściej są one aplikowane metodą natryskową, hydrodynamiczną. Aby moc wykonywać tego rodzaju zadania, najlepszym rozwiązaniem jest posiadanie kompleksowego wyposażenia lakierni. Takie wyposażenie oferuje firma Lapena http://www.lapena.pl/.

Elementy maskujące – pozwalają na kompleksowe malowanie

Jeżeli dokładnie chcemy malować różnego typu powierzchnie, powinniśmy wszystko zabezpieczyć, zwłaszcza takie elementy konstrukcji, które z jakichś względów nie mogą być malowane. Do tego stosuje się specjalne taśmy, folie, ale również elementy wykonane z gumy, silikonu czy tworzywa sztucznego. One mogą być nakładane, nakręcane, montowane w miejscach, które mają dość specyficzną budowę i nie można ich zabezpieczyć na przykład taśmą. W tym zakresie wyposażenie lakierni również musi być dopasowane do potrzeb.

Zobacz także: https://www.dziennikarstwo.wroclaw.pl/tanie-wyposazenie-do-malowania-proszkowego-gdzie-mozna-je-kupic/

Główne zalety malowania proszkowego

Do największych zalet malowania proszkowego należy przede wszystkim szybkość aplikacji warstw. Dysponując odpowiednim sprzętem, bez dwóch zdań można malować w krótszym czasie dużo większe powierzchnie, jednocześnie dbając o standard pracy i jakość powłok malarskich. Również zdecydowanie należy zwrócić uwagę na to, że warstwa farby jest cieńsza, a co za tym idzie zużywamy o wiele mniej materiału, niż malując w formie tradycyjnej. Przy obecnych, wysokich cenach za materiały, taka oszczędność pieniędzy ma dość duże znaczenie i pozytywnie wpływa na końcową cenę za usługę.

Dzięki malowaniu proszkowemu bez żadnych problemów możemy również malować elementy o nietypowej konstrukcji.

Dodaj komentarz