Skrzynio-palety – dlaczego warto kupować od producenta?

skrzynio paleta

Niezbędnym elementem każdego transportu towarów jest ich odpowiednie zabezpieczenie i zapakowanie. Idealnie sprawdzą się do tego skrzynio-palety. Dlaczego warto kupować je bezpośrednio od producenta?

Do czego wykorzystuje się skrzynio-palety?

Skrzynio-palety to duże i pojemne zbiorniki wykonane z drewnianych desek. Umożliwiają przechowywanie i transport wielu mniejszych elementów, które powinny być przechowywane w odpowiednich warunkach. Najczęściej wykorzystywane są w gospodarstwach rolnych, hurtowaniach spożywczych i dużych marketach spożywczych. Zastosowanie drewna umożliwia odpowiednią cyrkulację powietrza, przedłuża trwałość produktów i zapobiega ich psuciu. Zakup skrzynio-palet bezpośrednio od producenta daję pewność, że są one wykonane z dobrej jakości drewna, które posłuży przez długi czas. Skrzynio-palety producent może również wykonać na zamówienie, według podanych wymiarów, co pozwala dopasować ich wielkość do potrzeb przedsiębiorstwa.

Transport na paletach przemysłowych

Duże i ciężkie ładunki przewozi się na specjalnych paletach przemysłowych. Wykonane są z solidnego drewna i odpowiednio grubych desek, które wytrzymują nawet duże obciążenie. Umieszczenie ich na paletach ułatwia przenoszenie i zabezpiecza towar przed wilgocią i zimną temperaturą, co miałoby miejsce w przypadku umieszczania ładunku bezpośrednio na podłodze. Palety przemysłowe producent wykonuje w różnych rozmiarach, co pozwala dopasować je do potrzeb. W przypadku transportu międzynarodowego należy zastosować palety zgodne z przyjętymi normami.

Coraz częściej palety wykorzystywane są również w aranżacji wnętrz. Ich cena oraz łatwość obróbki pozwala wykorzystać je do tworzenia podstawowych mebli. Można wykonać z nich podstawę do biurka, łóżka, stolik kawowy czy szafkę pod sprzęt RTV. Idealnie sprawdzą się w mieszkaniach typu loft, gdzie wnętrze urządzone jest w stylu industrialnym. Palety z surowych desek pozwolą dodatkowo podkreślić ten styl.

Dodaj komentarz