Pick to light – ułatwienie pracy na linii montażowej

przemysl

Rosnące wymagania klientów, wysoka konkurencyjność czy zawirowania na rynku to tylko niektóre z powodów, dla których właściciele i managerowie firm produkcyjnych szukają nowoczesnych rozwiązań na optymalizację pracy zatrudnionych specjalistów. Pick to light jest narzędziem podnoszącym komfort pracy i szybkość operatorów linii montażowych. Sprawdź, czym charakteryzuje się omawiany produkt i sięgnij po dedykowane rozwiązanie dla Twojego przedsiębiorstwa.

Jak działa pick to light?

System pick to light można również spotkać pod nazwą pick by light lub skrótami – PTL bądź PBL, jest to nowoczesne rozwiązanie z zakresu optymalizacji pracy na linii montażowej. Ułatwione zostaje ręczne kompletowanie towarów i zamówień w firmie produkcyjnej.

Narzędzie pick to light składa się z zabudowanego czujnika, który informuje system o ruchach pracownika i pobraniu konkretnych części montażowych, a także z lamp podzielonych na segmenty, z których każdy świeci innym kolorem. Lampa informuje specjalistę, skąd musi pobrać części do montażu.

Warto podkreślić, że pick to light może być zaimplementowane w każdym zakładzie produkcyjnym, a szczególnie na halach, w których proces montażowy opiera się na kompletowaniu wielu rozmaitych elementów.

Więcej informacji o systemie pick to light, a także wideo-demonstrację użycia narzędzia można znaleźć na blogu firmy Balluff – pionierów od robotyki przemysłowej: https://innovatingautomation.pl/smart-pick-to-light-podazaj-za-swiatlem/.

Pick to light a korzyści dla Twojej firmy

Systemy pick to light przede wszystkim gwarantują szybką i precyzyjną pracę. Kompletacja części staje się bardziej szczegółowa i spełnia najwyższe wymagania jakości. Dzięki temu firma zyskuje na dokładności, jeśli chodzi o linię dostaw, a co za tym idzie – unika braku efektywności i przestojów na linii. Dodatkowo narzędzie to eliminuje kosztowne błędy serwisowe.

Nowoczesne systemy pick to light od Balluff

Chciałbyś wznieść swoje przedsiębiorstwo na wyżyny wydajności? A może szukasz sposobów na podkręcenie tempa produkcji, a tym samym zwiększenia zysków firmy? Zapoznaj się z ofertą przedsiębiorstwa Balluff, które specjalizuje się we wdrażaniu nowoczesnych technologii do firm produkcyjnych.

Proponowane urządzenia, takie jak system pick to light, kamery wizyjne, systemy RFID czy inteligentne roboty pozwalają m.in.:

  • zwiększyć tempo produkcji towarów,
  • zapobiegać nieplanowanym przestojom,
  • uwolnić roboczogodziny specjalistów, którzy mogą w tym czasie zająć się bardziej wymagającymi, strategicznymi działaniami,
  • zwiększyć precyzję i jakość pracy.

Odwiedź stronę i bloga firmy Balluff (innovatingautomation.pl) i wkrocz w nowoczesny świat przyszłości.

Dodaj komentarz