Które miejsce warto wybrać na wakacje w Grecji?

wakacje

Grecja to kierunek, który cieszy się co roku ogromną popularnością wśród polskich turystów. Gwarancja dobrej pogody, ciepła aura, niesamowite widoki oraz komfortowe hotele zachęcają do tego, aby wczasy zaplanować właśnie w tym kraju. Do którego miejsca lub regionu warto się udać? Podpowiadamy.

Grecja kontynentalna dla wyjątkowych zabytków

Jeśli chcemy połączyć odpoczynek ze zwiedzaniem to warto zdecydować się na ofertę jednego z kurortów w kontynentalnej części Grecji. Nic nie stoi także na przeszkodzie, aby po prostu skupić się wyłącznie na oglądaniu zabytków podczas kilkudniowych wycieczek po górzystym kraju. Koniecznie trzeba zobaczyć niezwykłe ruiny Akropolu oraz Partenonu, które w doskonały sposób podkreślają niezwykłą antyczną grecką kulturę sprzed wieków.

Obowiązkowym punktem podczas zwiedzania powinny być także Ateny. Ta piękna stolica zachwyca turystów wyjątkowymi zabytkami. Spędzając wakacje w tym mieście koniecznie należy odwiedzić ateńskie metro. W jego wnętrzach znajdują się wyjątkowa wystawa antycznych śladów sprzed wielu wieków. Jest to więc zupełnie darmowe muzeum archeologiczne.

Wyspa Kreta do plażowania

Wybierając wakacje w Grecji warto rozważyć najpopularniejszą grecką wyspę Kretę. Jest to idealne miejsce do tego, aby odpocząć na gorących, piaszczystych plażach. Wybrzeże jest tutaj jednym z piękniejszych wśród wszystkich wysp nad Morzem Śródziemnym. Nie dziwi więc fakt, że znajdują się tutaj także wyjątkowe hotele, praktycznie wszystkie z dostępną formułą all inclusive. Kreta to jednak nie tylko piaszczyste plaże i luksusowe kurorty. To także możliwość zwiedzania wyjątkowych zabytków. Osoby aktywne powinny udać się do niezwykle malowniczo położonego wąwozu Samaria, który znajduje się zaraz obok ogromnego Parku Narodowego.

Zobacz także: https://epbf.pl/ktore-miejsce-wybrac-na-wakacje-w-turcji-w-2022-roku/

Niezwykła wyspa Zakynthos

Zakynthos to najpopularniejsza wśród Wysp Jońskich. Bardzo często wybierana na wakacje przez Polaków na odpoczynek. Co prawda nie znajdziemy tutaj wyjątkowych ruin świątyń lub stanowisk archeologicznych, ale największy urok tego miejsca polega na wyjątkowych i dobrze rozpoznawalnych plażach. Szczególnym zainteresowaniem cieszy się zwłaszcza Plaża Wraku, która otoczona jest wysokimi i malowniczymi klifami. Jest tutaj kilka niezwykłych punktów widokowych, które zachęcają do tego, aby je odkrywać w trakcie długich spacerów. Poszukując ciszy i spokoju warto wybrać plażę Gerakas. Jest ona bardzo długa, więc każdy z turystów może znaleźć dla siebie wygodne i ciche miejsce do odpoczynku. Szeroki wybór wakacyjnych kurortów można znaleźć na stronie https://www.traveligo.pl/.

One thought on “Które miejsce warto wybrać na wakacje w Grecji?

Dodaj komentarz