Głowica harwesterowa – gdzie jest stosowana?

wycinanie drzew

Harwestery to maszyny wielozadaniowe, które do swojego poprawnego działania potrzebują głowicy. Jest ona niezbędnym elementem tego pojazdu, harwestery wykorzystuje się do prac przy zrębie drewna, czyli ich miejscem pracy są najczęściej lasy. Wspomniana głowica służy do dokładnej obróbki ścinanych drzew, jej budowa jest oparta na solidnej ramie, do której jest dołączone wiele elementów. Wszystkie ostrza służące do obróbki drzewa są zamontowane właśnie na ramie, w jej skład wchodzi również taśma, która przyciąga ścięte drzewo. Takie maszyny jak harwestery niesamowicie przyspieszają wycinkę drzew, zapewniają dokładną obróbkę a przez ich solidną budowę radzą sobie w każdych warunkach. Gdzie głowica harwesterowa znajduje swoje największe zastosowanie?

Gdzie stosuje się głowice harwesterową?

Głowica harwesterowa to główny element kombajnu zrębowego, czyli inaczej harwestera. Swoje największe zastosowanie znajduje w lasach, gdzie prowadzona jest wycinka drzew lub w innych miejscach, gdzie przeprowadza się taką wycinkę. Służy do obróbki ścinanych drzew, ostrza, które są przymocowane do jej ramy, zapewniają dokładne cięcia. Warto również wiedzieć, że takie głowice są stworzone z wytrzymałych materiałów, które są przeznaczone do ciężkiej pracy w lesie. Inwestując w dobrej jakości głowice harwesterową ma się gwarancję na jak najlepszą obróbkę drzewa oraz szybko wykonaną pracę. Omawiając sprzęt przeznaczony do wycinki, nie można nie wspomnieć również o odpowiednim i bezpiecznym transporcie. Takim z pewnością będzie przyczepa BMF, która dobrze zabezpieczy przewożone drzewo. 

Co jeszcze warto wiedzieć o głowicach do kombajnu zrębowego?

Wyróżnia się wiele rodzai takich głowic, w zależności, do jakich drzew jest nam ona potrzebna. Jeśli ma się zamiar przeprowadzać wycinkę drzew o dużej średnicy to świetnie sprawdzi się tutaj model Tapio 350. Głowica ta wyposażona jest w funkcję pomiaru długości za pomocą koła pomiarowego, jest to model, który poradzi sobie w każdych warunkach. 

Dodaj komentarz