Fototapety do pokoju gracza – na jakie wzory warto postawić?

jaka fototapete wybrac

Fototapety ponownie wracają do mody. Wszystko za sprawą dobrej jakości materiałów oraz wyjątkowych motywów, które idealnie wpisują się we wnętrza w których chcemy uzyskać wyjątkowy i niepowtarzalny efekt. Pokój gracza to jedno z miejsc w których można pozwolić sobie na swobodę wyboru wśród wielu interesujących modeli. Na które z nich warto postawić, aby osiągnąć jak najlepszy efekt? Podpowiadamy.

Fototapety sportowe

Pokój gracza powinien kojarzyć się z dynamiką i sportem. Świetnym wyborem są więc między innymi fototapety piłka nożna. Będzie to idealny wybór zwłaszcza dla osoby, która interesuje się tą dyscypliną sportu. Można postawić zarówno na abstrakcyjne wzory, jak i umiejscowić na ścianie sylwetkę znanego sportowca. Niezależnie od konkretnego wyboru można mieć pewność, że każdy gość odwiedzający pokój w kilka chwil zrozumie, że ma do czynienia z prawdziwym pasjonatem piłki nożnej.

Sportowe fototapety nadają się idealnie zarówno do małych, jak i dużych pomieszczeń. Należy jednak pamiętać, aby wybrać model, który swoimi proporcjami i wyglądem nie przytłacza oraz nie zaburza poprawnych proporcji w pokoju. Dlatego do małych wnętrz częściej sięga się po te bardziej abstrakcyjne niż fotorealistyczne.

Fototapety z wyjątkowymi widokami

Bardzo ciekawym pomysłem mogą być fototapety przedstawiające realistyczne widoki. Świetnie wkomponowują się w nowoczesne wyposażenie w pokoju gracza. Jeśli wnętrze posiada ciemne meble to dobrym wyborem może być widok na miasto spowite mrokiem i odbijające niewielkie refleksy świetlne. Ogromną popularnością cieszą się zwłaszcza widoki na amerykańskie miasta w których można na nocnym niebie dostrzec strzeliste drapacze chmur. Taki styl prezentuje na przykład fototapeta Nowy Jork. Jej ciemny odcień wprost idealnie nadaje się do wnętrza w którym gracz często spędza czas na nocnych rozgrywkach.

Nie wszyscy przepadają za widokami na aglomeracje miejskie. Jeśli potrzebujemy chwili wytchnienia, spokoju i relaksu dla oczu to warto wybrać fototapetę na której znajdziemy zielone łąki lub lasy. Przy wyborze konkretnego modelu należy jednak zwrócić uwagę, aby odcień koloru wpasowywał się w znajdujące się we wnętrzu pokoju meble. Zbyt duży kontrast zmniejszy doznania estetyczne, zwłaszcza podczas korzystania z pomieszczenia w ciągu dnia. Poszukując ciekawych i realistycznych widoków warto wiedzieć, że w Bimago znajdziesz także fototapety góry. Należy zwrócić uwagę zwłaszcza na te spowite we mgle, ponieważ najlepiej pasują do mebli w białych i szarych barwach.

Dodaj komentarz