Etui do iPhone i iPada – dlaczego warto się w nie zaopatrzyć?

etui na telefon

Nie sposób nie zauważyć, że produkty Apple to produkty drogie, zdecydowanie należące do wyższej półki cenowej – z tego powodu każdemu właścicielowi urządzenia sygnowanego logiem tej firmy zależy na tym, by jego nabytek przetrwał jak najdłużej w niezmiennie dobrej kondycji. Najprostszym sposobem na zapewnienie swojemu iPhone’owi czy iPadowi bezpieczeństwa jest zakup odpowiednio dopasowanego do posiadanego modelu etui – na co zwrócić uwagę przy wyborze pokrowca i dlaczego warto się w niego zaopatrzyć?

Dlaczego warto kupić etui do iPhone?

W imię myśli „lepiej zapobiegać, niż leczyć”, warto zaopatrzyć się w etui do iPhone bezpośrednio po tym, gdy dokona się zakupu samego urządzenia. Nieważne, jak ostrożny jest użytkownik, wypadki mogą przytrafić się każdemu – trudno znaleźć osobę, która nigdy omyłkowo nie upuściła telefonu na ziemię albo nie włożyła go do torby, w której znajdowały się np. klucze. Odpowiednie etui może uchronić przed przykrymi następstwami wszystkich opisanych sytuacji i nie tylko – w sklepach dostępne są również ochronne pokrowce, które chronią telefon przed np. wodą oraz kurzem. Oprócz tego etui nierzadko może stanowić estetyczne urozmaicenie zwyczajnego wyglądu urządzenia, pozwalając użytkownikowi spersonalizować swój smartfon w niemal dowolny wybrany przez siebie sposób.

Jakie etui wybrać? – rodzaje etui iPhone

Oficjalny sklep Apple proponuje kilka rodzajów etui do iPhone – najchętniej wybieranym przez klientów rodzajem pozostaje niezmiennie klasyczne, silikonowe etui. Łatwe w montażu i nieutrudniające codziennego korzystania z urządzenia, równocześnie doskonale pełni wszystkie najważniejsze funkcje ochronne dobrego etui. Miękki, gładki silikon gładko układa się w dłoni, sprawiając, że ten rodzaj etui jest prawdopodobnie najmniej inwazyjnym ze wszystkich dostępnych rodzajów etui. Do wyboru jest również etui wykonane z naturalnej skóry – jeszcze cieńsze i bardziej eleganckie od klasycznego etui silikonowego, jest niemałą gratką dla każdego, kto ma słabość do szczególnie gustownych rozwiązań. Ciekawym wyborem jest również etui wyposażone w dodatkową baterię – nieco grubsze i droższe od zwykłych etui, stanowi jednak idealnie subtelne połączenie powerbanka z pokrowcem na telefon. To dobry wybór dla osób, którym w szczególności zależy na zachowaniu najdłuższej możliwej żywotności urządzenia, bez konieczności ładowania go co kilka godzin w przypadku intensywnego korzystania z niego. Warto dodać, że niemal każdy z nowszych oficjalnych pokrowców na iPhone wyposażony jest w magnes, dzięki czemu do urządzenia można bezproblemowo zamontować inne akcesoria Apple.

Dlaczego warto kupić etui do iPada?

Podobnie jak w przypadku etui do iPhone, zakup etui do iPada jest inwestycją bardzo przyszłościową – nieważne, czy planuje się korzystanie z tabletu głównie w domu, czy poza domem, zawsze warto jest zastanowić się nad zaopatrzeniem się w odpowiedni pokrowiec. Wymiana wyświetlacza w iPadzie jest nawet bardziej kosztowna niż wymiana stłuczonego ekranu iPhone’a – dobrze jest zapobiec takiej sytuacji zanim jeszcze się wydarzy i podarować swojemu nowemu urządzeniu bezpieczny pokrowiec, by korzystanie z niego było przyjemnością pozbawioną stresu.

Jakie etui wybrać? – rodzaje etui iPad

Wśród oficjalnych etui do iPada rozróżnia się dwa główne rodzaje – pierwszym z nich jest klasyczny pokrowiec, który chroni całą powierzchnię urządzenia; pokrywa zarówno ekran, jak i tylną część iPada. Oprócz tego umożliwia on ustawienie iPada w dowolnej pozycji, na przykład półstojącej, ułatwiając korzystanie z niego np. w trakcie wideorozmów czy oglądania dłuższych filmów. Apple proponuje jednak jeszcze jeden, bardzo ciekawy rodzaj etui – jest nim pokrowiec, w który wbudowana jest klawiatura (a w przypadku niektórych modeli również touchpad), co pozwala korzystać z iPada w taki sam sposób, w jaki korzysta się z laptopa. Jest to doskonałe rozwiązanie dla każdego, dla kogo iPad jest głównym urządzeniem, z którego korzysta się na co dzień; dzięki etui z klawiaturą iPad zmienia się we w pełni funkcjonalne urządzenie do pracy i zabawy, zapewniając wygodę nieosiągalną w przypadku zwykłych laptopów oraz tabletów.

Dodaj komentarz