Efektywnie i bezpiecznie – niezbędnik elektromontera

narzędzia

Zapewniają niezbędny komfort i bezpieczeństwo pracy, które potwierdzają międzynarodowe certyfikaty. Prezentujemy 5 produktów, których nie powinno zabraknąć na wyposażeniu elektromontera. Wygodne, trwałe i bezpieczne – tak najkrócej można scharakteryzować narzędzia i elektronarzędzia dedykowane elektromonterom. Na które warto zwrócić szczególną uwagę?

Młotowiertarka Panasonic

Bez młotowiertarki „brudny” montaż stałby się prawdziwym utrapieniem. Model Panasonic PA EY 78A1 LS3T to sprzęt łączący w sobie funkcje młota udarowo-obrotowego, wyposażonego w uchwyt wiertarski SDS-Plus, oraz wiertarko-wkrętarki. Wyposażone w 5-pozycyjne sprzęgło, zasilane akumulatorem o napięciu 18 V (w zestawie 3 baterie 4,2 Ah, ładowarka, walizka) elektronarzędzie zapewnia do 4750 udarów na minutę. – To urządzenie stworzone z myślą o profesjonalistach, którzy wykonują dużą ilość otworów pod puszki czy rozdzielnie – nawet 250 na jednym ładowaniu – mówi Marcin Salata, menadżer produktu w Lange Łukaszuk. Młotowiertarkę wyposażono także w systemy Dual Voltage (dzięki czemu możemy pracować także na napięciu 14V) oraz Tough Tool IP, zapobiegający uszkodzeniu elektronarzędzia pracującego w warunkach zapylenia i wilgotności.

Wskaźnik napięcia Benning

Ciekawą propozycję przedstawił specjalizujący się w sprzęcie diagnostycznym Benning. Jego wyposażony w wyświetlacz LCD cyfrowy wskaźnik napięcia Duspol Digital New pozwala mierzyć napięcie w przedziale 1-1200 V nie tylko sygnałów sinusoidalnych, ale i odkształconych (True RMS). Urządzenie wskazuje kolejność faz, pozwala na podświetlenie punktu pomiarowego
i posiada alarm wibracyjny. Dzięki stopniowi wodoodporności na poziomie IP65, wskaźnik jest odporny na działanie wilgoci i pyłu.

Nóż do kabli Jokari

Bezpieczne i wygodne zdejmowanie izolacji? Gwarancją tego jest nóż do kabli Jokari 28H Secura. Narzędzie służy do pracy ze wszystkimi kablami
o okrągłym przekroju i średnicy od 8 do 28 mm. Nóż posiada ostrze, które automatycznie przesuwa się z cięcia okrężnego do wdłużnego i nieślizgającą się rękojeść z miękkim oparciem kciuka, które wyraźnie podnoszą komfort pracy. Dodatkowo dzięki specjalnej powłoce z azotku tytanu, nóż wolniej się zużywa i zapewnia szybkie cięcia.

Wkrętaki Felo Ergonic VDE

Elektryka prąd nie tyka – znane powszechnie hasło sprawdza się w pracy
z wkrętakami Felo. Producent oferuje zestaw 6 izolowanych wkrętaków Felo Ergonic VDE. Co kryje się pod tymi literami? To skrót od nazwy niemieckiego instytutu Verban Der Elektrotechnik, Elektronik Und Informationstehnik, czyli Stowarzyszenia Dla Elektrotechniki, Elektroniki i Informatyki. – Oznaczenie to przyznawane jest produktom spełniającym restrykcyjne normy bezpieczeństwa, pozwalające na pracę z napięciem do 1000 V – mówi Michał Ostrowski z Lange Łukaszuk. Wkrętaki wyposażono ponadto w rewolucyjną, indywidualnie dopasowującą się do dłoni użytkownika rękojeść, co wpływa na minimalizację wkładanego w prace wysiłku.

Laser liniowy Sola

W torbie elektromontera nie powinno zabraknąć również lasera liniowego Horizon Green Basic marki Sola. Urządzenie o niezwykle małej tolerancji (0,2 mm), emitujące jasne, doskonale widoczne zielone linie i zapewnia wyjątkowo wysoką dokładność pomiaru. Odporny na działanie pyłu i wilgoci (IP54) laser wyposażono w statyw oraz torbę na osprzęt. Łatwy w obsłudze, zasilany bateryjnie (3x AA) lub akumulatorowo umożliwia dokładne pomiary przez odpowiednio 4 lub 14 godzin.

Dodaj komentarz