5 najlepszych gadżetów na weekend majowy od Platinet

wyposażenie

Grill ze znajomymi, wypad w góry, a może wypoczynek na plaży? Niezależnie od tego co planujesz, mamy dla ciebie 5 praktycznych urządzeń, które sprawią, że weekendowy wyjazd będzie jeszcze bardziej udany.

Czajnik samochodowy – pij kawę, która zawsze będzie ciepła

Majówkę rozpoczynasz od długiej podróży? Jeśli tak, to na pewno przyda ci się solidny zapas kawy, która doda energii i poprawi samopoczucie o poranku. Mamy sposób na to, aby zgromadzić jej duży zapas, który w dodatku zachowa swoje ciepło! Czajnik samochodowy Platinet PEKQ105 został wyposażony w grzałkę, która zasilana jest z gniazda zapalniczki. Takie rozwiązanie pozwala na podgrzanie płynu o objętości do 0,45 l do temperatury maksymalnej wynoszącej 55℃ .

Plecak z kierunkowskazami – na rowerze jak w samochodzie

Weekend majowy spędzisz na rowerze? Warto zadbać o swoje bezpieczeństwo! Platinet PTO156LED to w pełni funkcjonalny 42-litrowy plecak ze specjalnie zabezpieczoną przestrzenią na laptopa i 9-cioma innymi funkcjonalnymi przegrodami. I nie byłoby w tym nic ekscytującego, gdyby nie fakt, że na jego przodzie umieszczono panel diod LED, które potrafią wyświetlać ruchome animacje wskazujące kierunek jazdy rowerzysty. Do przodu, w prawo, w lewo, a także znak ostrzegawczy informujący o zagrożeniu na drodze – takie komunikaty rowerzysta może wyświetlać na plecaku za pomocą dołączonego w zestawie bezprzewodowego pilota z uchwytem na kierownicę. Plecak posiada wbudowaną baterię, ale można podłączyć do niego aż 3 dodatkowe powerbanki. Ma to sens, ponieważ w jego szelkach umieszczono złącza USB, dzięki którym można ładować podręczne urządzenia takie jak smartfon i kamera sportowa.

Powerbanki z ogniwami litowo-polimerowymi – duże pojemności, mniejsza waga i rozmiary

Do niedawna większość urządzeń elektronicznych wyposażona była w akumulatory litowo-jonowe. To sprawdzone rozwiązanie, które ma jednak pewne ograniczenia – wielkość ogniwa jest określona, przez co producenci projektując urządzenia muszą się do nich dostosować  rezygnując często ze swoich futurystycznych wizji urządzeń.

Rozwiązaniem tego problemu są akumulatory litowo-polimerowe. Pozwalają producentom produkować je w niemal każdym kształcie, nawet o grubości jednego milimetra. Charakteryzują się też nieco większą gęstością, przez co mogą osiągać większe pojemności przy identycznym rozmiarze jak baterie litowo-jonowe. Akumulatory tego typu znajdziemy w najnowszych ultrabookach, smartfonach i powerbankach.

Właśnie takie litowo-polimerowe ogniwa zostały zastosowane w powerbankach Platinet PMPB10FGD i PMPB10FG. Akumulator o pojemności wynoszącej 10000 mAh zamknięto w stylowej, materiałowej obudowie o wymiarach 138 x 76 x 17,5 mm i wadze 230 gramów. Taka pojemność pozwoli na około 5 ładowań smartfona prądem o natężeniu 2,1 A.

Głośnik Bluetooth z oświetleniem LED – aby spotkania w plenerze były jeszcze przyjemniejsze

Na majówkowym grillu nie może zabraknąć muzyki! Platinet PMG5 to mały głośnik bezprzewodowy w odpornej obudowie wykonanej w standardzie IPX4, dzięki czemu jest odporna na zarysowania i obicia spowodowane upadkami. Sprzęt posiada mocny głośnik o realnej mocy 5W (RMS), który w połączeniu z kolorowymi diodami LED pulsującymi w rytm muzyki, jest w stanie rozkręcić każdą imprezę. Bateria o pojemności 1200 mAh radzi sobie całkiem dobrze i pozwala na kilka godzin ciągłego odtwarzania muzyki. W urządzeniu zastosowano też złącze AUX, dzięki któremu przewodowo, przez gniazdo słuchawkowe, podłączymy do niego dowolne urządzenie odtwarzające muzykę – np. odtwarzacz MP3.

Uniwersalny kabel ładujący – wygodniej się nie da

Twój nowy smartfon posiada złącze USB typu C, Twoja dziewczyna korzysta z urządzeń Apple, a dzieci ładują swoje telefony przez złącze MicroUSB? Polecamy uniwersalny kabel Platinet PUCMP3 z trzeba magnetycznymi końcówkami (USB C, Lightning i MicroUSB), które należy umieścić w gniazdach ładowania smartfonów. Późniejsze podłączanie kabla odbywa się za pomocą końcówek magnetycznych – dzięki takiemu rozwiązaniu nie kabel można podłączać dowolną stroną i z wykorzystaniem tylko jednej ręki.

Dodaj komentarz