Laptopy dla graczy

laptop do gier

Jeszcze nie tak dawno mówiło się, że laptopy nie nadają się do gier, owszem pograć można, ale w mniej wymagające gry i nie jest to tak przyjemne jak na komputerze. Kiedyś taka opinia miała rację bytu, jednak obecnie laptopy zrobiły duży postęp w zakresie gier i na laptopie jak najbardziej można pograć i to nawet w najnowsze gry.

Jaki laptop dla gracza?

Sprzęt jaki producenci umieszczają w laptopach jest bardzo mocny i pozwala odpalić nawet najbardziej wymagające gry. Laptopy dedykowane dla graczy mają nie tylko mocne „bebechy”, ale także wydajny układ chłodzenia, który nie ogranicza sprzętu, czy klawiaturę przystosowaną bardziej do gier niż pracy biurowej. Jedyny mankament który pozostał to ekran, wielu graczy podpina laptopa do monitora i w ten sposób gra. Ekrany w laptopach nie są złe, ale odstają od monitorów przeznaczonych dla gier, najbardziej wymagający gracze, którzy chcą widzieć każdy pyłek kurzu w najwyższej rozdzielczości mogą stwierdzić, że rozmiar i rozdzielczość ekranu w laptopie jest niewystarczająca. Tutaj trzeba iść na kompromis, laptopy powinny być poręczne i wygodne w użyciu, a zbyt duży ekran mógłby to uniemożliwić.

Laptopy do gier

Gry są bardzo popularnym o ile nie najpopularniejszym źródłem rozrywki, więc wiadomo było, że kwestią czasu będzie pojawienie się laptopów dedykowanych dla graczy, tak potężnego konsumenta jak gracz nie można pominąć, bo generują oni potężne pieniądze na rynku. Chętnie wydają pieniądze na gry, sprzęt i rożne mikropłatności.

Obecnie jeśli chodzi o moc i wydajność laptopy są wstanie dorównać komputerom stacjonarnym, w niektórych przypadkach jeżeli gracz jest mniej wymagający mogą go nawet zastąpić, jednak jak wspomniałem są pewne elementy, gdzie komputer stacjonarny ma przewagę, dlatego gracze bardziej wymagający nie zrezygnują z niego, a zapewne będą mieli laptopa do gier i komputer do gier.

Dodaj komentarz