Docer to specjalistyczne urządzenie do miejsc, w których naprawia się obicia auta, czyli ich blachę. Warto jednak wiedzieć, z czego właściwie składa się taka konstrukcja. Jaka jest odpowiedź na to pytanie? Eksperci wyjaśniają.
Docer blacharski i jego budowa
Docer blacharski to urządzenie, które posiada wiele różnorodnych części. To właśnie dzięki nim może wykonywać swoją pracę szybko oraz skutecznie. Warto zaznaczyć, że najważniejszą jego częścią jest sam wciągnik hydrauliczny.
Takie wyposażenie warsztatu blacharskiego posiada także siłownik, który porusza całym mechanizmem. Warto wziąć to pod uwagę, aby można było szybko oraz skutecznie wykonać określoną pracę. Docer to także łańcuch blacharski, który można dowolnie skracać na wieży.
Taki dozer posiada również ramiona boczne, które służą przede wszystkim do montażu szczęk. Należy jeszcze wspomnieć, że sama konstrukcja wykonana jest ze szkieletu, który bazuje na zastosowaniu profili zamkniętych. Jest on wówczas wytrzymały.
Docer – jak właściwie działa?
Docer jako słup naprawczy działa na bazie wywierania siły odwrotnej niż ta, która została użyta do wgniecenia blachy. Dzięki temu ją prostuje a po uszkodzeniu nie ma śladu. Najważniejszą rolę odgrywa w tym zarówno łańcuch jak i siłownik.
Płyta do prostowania samochodów zawsze powinna być wybierana tak, aby można było wywierać na nią duży nacisk. W ten sposób każde uszkodzenie będzie mogło zostać odpowiednio zatuszowane. To ważne, aby samochód prezentował się dobrze na drodze.
Docer można zarówno kupić do swojej blacharni, jak i oddać samochód do warsztatu, w którym on już jest. Nie wszystkie prace wymagają jego obecności, jednak jest on praktyczny ze względu na szybkość oraz bezpieczeństwo, które zapewnia.
Docer to urządzenie, które przede wszystkim składa się z siłownika oraz łańcucha. Posiada on jednak wiele innych elementów, które wpływają na jakość wykonywanej pracy. Warto brać go pod uwagę chcąc dobrze wyposażyć warsztat.