Hale przemysłowe to budynki przeznaczone na cele produkcyjne i magazynowe, ale także na biura i pomieszczenia socjalne. Powinny one zatem umożliwiać komfortową pracę, a jednocześnie nie generować zbyt dużych kosztów związanych z utrzymaniem. Wszystko to sprawia, że w ich przypadku odchodzi się od tradycyjnych metod budowlanych na rzecz rozwiązań innowacyjnych. Dowiedz się, czym się wyróżniają nowoczesne hale przemysłowe.
Jak szybko wybudować halę przemysłową?
Budowa hali przemysłowej wymaga przygotowania projektu, wykonania dokumentacji technicznej oraz uzyskania niezbędnych pozwoleń. Już sam ten proces jest dość czasochłonny, a inwestorom na ogół zależy na jak najszybszym czasie realizacji. Z tego powodu rezygnują oni z tradycyjnych metod budowy z ciężkich materiałów, ponieważ wymagają one dodatkowo przygotowania większej ilość projektów, instalacji i dokumentów. O to, co wybrać w zamian, zapytaliśmy producenta konstrukcji stalowych z firmy Re-Bud.
Zdecydowanie lepiej zdecydować się na nowoczesne metody, dzięki którym można znacznie szybciej ukończyć inwestycję. Co więcej, obiekty tego typu mają lepsze parametry techniczne i są tańsze w eksploatacji. Wszystko to sprawia, że najlepszym wyborem są nowoczesne hale produkcyjne, które wykonuje się ze stali lub z płyty warstwowej, wyjaśnia nasz rozmówca.
Największe zalety hali produkcyjne z płyty warstwowej
Zaletą hal produkcyjnych ze stali jest stosunkowo krótki czas budowy oraz możliwość dostosowania parametrów do potrzeb konkretnej inwestycji. Co więcej, wyróżniają się one ponadprzeciętną trwałością, dzięki czemu zapewniają optymalne warunki zarówno do magazynowania, jak i do pracy. Warto także wiedzieć, że hale stalowe mogą być wykonane z płyty warstwowej, która ma jeszcze więcej zalet. Przede wszystkim hala produkcyjna z płyty warstwowej cechuje się bardzo dobrymi właściwościami termoizolacyjnymi. Wynika to z faktu, że do jej produkcji wykorzystuje się płyty wykonane z wykorzystaniem rdzenia z innych materiałów. Może to być to pianka poliuretanowa lub styropian. Wszystko to sprawia, że hale produkcyjne z płyty warstwowej są odporne na czynniki zewnętrzne, a przede wszystkim zapewniają wysoki poziom efektywności energetycznej, co jest w obecnych czasach niezwykle istotne. Są one również odporne na uszkodzenia mechaniczne, dzięki czemu sprawdzą się praktycznie w każdym miejscu.