Co zrobić ze złomem pozostałym po rozbiórce linii technologicznych?

rozbiorka linii technologicznych

Rozbiórki linii technologicznych przeprowadzane są zazwyczaj w ramach modernizacji parku maszynowego lub z powodu zamknięcia firmy. Jest to bardzo złożony proces, który wiąże się z wykonaniem wielu czynności formalnych oraz prac rozbiórkowych wymagających dużej wiedzy, doświadczenia, a także odpowiedniego sprzętu. Demontaż linii produkcyjnej to jednak nie wszystko, ponieważ pozostałe odpady należy bezpiecznie zutylizować.

Jak przebiega rozbiórka linii technologicznych?

Rozbiórka linii technologicznej składa się z wielu etapów, m.in. z demontażu maszyn, likwidacji szaf sterowniczych, usuwania okablowania oraz rozbiórki układów sensorycznych. Rozpoczyna się ją od odłączenia systemu chłodzenia, instalacji elektrycznej i oświetlania. Następnie dochodzi do rozbiórki podestów łączących maszyny, podajników i ładowarek. W kolejnym kroku można przejść do demontażu maszyn i stanowisk zrobotyzowanych. Proces może nieco się różnić, ponieważ każda linia jest inna, zależnie od specyfiki branży, do której należy zakład przemysłowy.

Z jakich elementów składa się linia technologiczna?

Linie technologiczne składają się z maszyn, stanowisk zrobotyzowanych oraz dużych urządzeń, a także mniejszych elementów, takich jak przewody i kable. Nieodłącznymi urządzeniami linii są ładowarki, podajniki, tranportery, separatory oraz chłodnice i zbiorniki. Podczas likwidacji linii produkcyjnej, warto skorzystać z oferty firmy, która zajmuje się zarówno rozbiórką maszyn i linii, jak i transportem, złomowaniem oraz utylizacją elementów. Tego typu usługi świadczy np. firma RP SCRAPER z Chełmka.

Jakie elementy linii produkcyjnej można oddać na złom?

Do punktów skupu stalowego można oddać złom poamortyzacyjny, czyli m.in. stalowe elementy konstrukcje, rury, blachy, a także części maszyn. Po rozbiórce linii produkcyjnych pozostaje też wiele odpadów klasyfikowanych jako metale kolorowe. Są to m.in. różnego rodzaje wióry, linki i kable, a także chłodnice i części urządzeń. Zazwyczaj po demontażu hali przemysłowej pozostaje też wiele odpadów miedzianych, takich jak nagrzewnice i chłodnice, pręty i przewody oraz kable. Często ze stopów aluminium wykonane są też części maszyn oraz profile stosowane w podajnikach rolkowych.

Dodaj komentarz